Zawód z perspektywami czyli masażysta

28 stycznia 2022 0 Comments

Branża medyczna nieustannie się rozwija – zapotrzebowanie na absolwentów szkół medycznych jest wysoki. Jednym z bardziej potrzebnych zawodów związanych z medycyną jest masażysta. Dlatego dużo młodych ludzi stających przed wyborem zawodu, powinno przeanalizować zapotrzebowanie rynku pracy. Osoba wykonująca masaż leczniczy powinna posiadać zwód medyczny, gdyż jest to świadczenie zdrowotne.

Żeby uzyskać tytuł technika masażysty należy skończyć dwuletnią szkołę medyczną. Takie szkoły można znaleźć w dużych miastach jak np. Toruń. Podczas nauki można nauczyć się różnych technik masażu takich jak: leczniczy, klasyczny, sportowy, profilaktyczny i kosmetyczny. W jakich miejscach może szukać zatrudnienia absolwent takiej szkoły? Czy zawód masażysty jest satysfakcjonujący? Na jakie zarobki może liczyć absolwent? 

Masaż w Toruniu przyniesie Ci ulgę w bólu lędźwi.

Czy warto zostać technikiem masażystą?

Analiza rynku pokazuje, że od jakiegoś czasu nie ma zbyt wielu wykwalifikowanych masażystów. Dzięki dużemu zapotrzebowaniu absolwent nie powinien mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Liczba  osób ze schorzeniami układu ruchu, a najczęściej z chorobami kręgosłupa stale rośnie. Obecnie można powiedzieć, że jest to epidemia, która dotyka coraz więcej osób. Odpowiednio zrobiony masaż, przez wykształconego masażystę może przynieść ulgę w bólu, a nawet zupełnie go zlikwidować. Taka pomoc pacjentom w ich schorzeniach może przysporzyć masażyście wiele zadowolenia z przeprowadzonego masażu. W przypadku różnego rodzaju obrażeń, masaż jest także zalecaną formą terapii, wspomagającą dojście do zdrowia. 

Technik masażysta – czym dokładnie się zajmuje?

Obpowiednio wykształcony masażysta powinien znać różne rodzaje masaży zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Musi umieć dobrać on właściwy masaż zależnie od schorzenia, oraz innych uwarunkowań pacjenta takich jak zdrowie a także wiek. Celem masażysty jest usuwanie wszelkiech dolegliwości bólowych oraz pomoc w rekonwalescencji po przebytych kontuzjach. Ważną umiejętnością jest rozpoznawanie wad postawy i metody zwalczania ich. 

Poźniejsza ścieżka rozwoju masażysty – jak wygląda?

Przez wzgląd na wiele różnych sposobów masażu, masażysta może doskonalić się w wybranych. Z pewnością każdy z tych masaży inaczej wpływa na ciało, dlatego warto zgłębiać wiedzę na ten temat. W inny sposób przeprowadza się masaże lecznicze, a inaczej te, których głównym celem jest zmniejszenie stresu czy redukcja cellulitu. Masażysta wyspecjalizowany w masażach leczniczych może dostać zatrudnienie w przychodniach, uzdrowiskach oraz w sanatoriach.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby otworzyć swój własny gabinet. Jeżeli zdecyduje się na ścieżkę kariery masażu odprężającego, wtedy pracę może otrzymać w gabinetach kosmetycznych, centrach spa, klubach sportowych, siłowniach. Wybór tej ścieżki kariery również umożliwia założenie swojej własnej działalności. Jeśli chodzi o zarobki w tym zawodzie to na pewno na największe może liczyć absolwent, który zdecyduje się na otwarcie własnego gabinetu masażu. Jednak powinien mieć świadomość, że trzeba kupić w np. łóżko do masażu, oraz zdobyć choć minimum doświadczenia. 

Co mówią o tej pracy sami masażyści? 

Dla większości masażystów ta praca jest także ich pasją. Niewątpliwie jest to trudna fizycznie praca, w którą trzeba włożyć sporo wysiłku. Jednakże jeżeli ktoś kocha to co robi i nieustannie się dokształca – wtedy staje się prawdziwym profesjonalistą. Masażyści również w pewnym względzie są pewnego rodzaju terapeutami – często podczas takiej sesji pacjenci zwierzają się. Na pewno jest to praca dająca dużo zadowolenia, mimo wszystko masażyści często uskarżają się na niewłaściwe propozycje składane przez klientów. Głównym kłopotem są „pacjenci”, którzy żądają masażu erotycznego. Na pewno zawsze spotykają się z odmową, ale z pewnością nie jest to miłe doświadczenie dla masażysty.

Zawód technika masażysty jest perspektywiczny. Absolwent szkoły medycznej kształcący się na kierunku technika masażysty na pewno nie będzie miał żadnego kłopotu z otrzymaniem pracy. Nie można zapominać, że jest to trudny fizycznie i psychicznie zawód, w którym trzeba nieustannie się kształcić. Z tego powodu warto, żeby osoba, która uda się na ten kierunek lubiła to co robi, wówczas potencjalne niedogodności nie będą zbyt wielkim problemem.