W czym należy przechowywać kosmetyki?

24 grudnia 2021 0 Comments

Kupując kremy oraz inne kosmetyki, zazwyczaj sugerujemy się poza składem produktu – estetyką opakowania. Bez wątpienia słoiki kosmetyczne powinny przyciągać uwagę i być ładnie wykonane. Ale czy to wystarczy? Czym jeszcze powinny się charakteryzować? Trzeba pamiętać, że kremy mają kontakt z naszą skórą, a więc nie mogą do nich przenikać żadne szkodliwe substancje. Bardzo często kobiety decydują się wykonywać kosmetyki we własnym zakresie, w domu. W tym przypadku także trzeba zwrócić uwagę na opakowanie w jakich będą one trzymane. Istotne, żeby te opakowania były hermetyczne i przeciwdziałały wietrzeniu produktu, dlatego należy szukać takich, które mają właściwe certyfikaty i są przeznaczone do przechowywania kosmetyków. Mogą to być zarówno opakowania szklane, jak i z plastiku. Na rynku znajdują się także opakowania w całości nadające się do recyclingu, które są przyjazne dla środowiska. 

Samodzielnie wykonywane kosmetyki – w czym mogą być przechowywane? 

O ile w przypadku kupnych kosmetyków wytwórca dba o ich odpowiednie zabezpieczenie, o tyle kosmetyki produkowane w domu również muszą mieć właściwe opakowania. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim należy pamiętać, że takie własnoręcznie produkowane kremy są podatne na działanie światła, a także wilgoci. Z tego powodu odpowiednie słoiki muszą być dobrze zamykane a także bezpieczne dla zdrowia. Należy pamiętać, że kosmetyki produkowane w domu bardzo łatwo wietrzeją. Zazwyczaj osoba, która je wytwarza nie dodaje do nich żadnych konserwantów zapobiegających temu procesowi. Kupując dobre opakowania należy zwrócić również uwagę na to, aby były odporne i dobrze zabezpieczały kosmetyk w transporcie. Poszukując dobrych opakowań należy też zwrócić uwagę, aby zamknięcie było odpowiednie i przeciwdziałało niechcianemu otwarciu się pojemnika podczas transportu. Dlatego dobrze jest kupować pojemniki specjalnie dostosowane do przechowywania kosmetyków. Jednakże na rynku dostępne są zarówno plastikowe, jak i szklane słoiki. Jakie będą lepsze? A może wybrać jednak tubki?

Jakie słoiki kosmetyczne będą najlepsze – plastikowe czy szklane?

Ważne jest, aby pojemniki kosmetyczne robione były przez wykwalifikowany personel będący świadomy specyfiki. Substancje stosowane do wyprodukowania pojemnika pod żadnym pozorem nie mogą wchodzić w jakąkolwiek reakcję chemiczną z kosmetykiem, który będzie się w nim znajdował. Opakowania kosmetyczne zarówno szklane, jak i plastikowe najlepiej się sprawdzą do gęstych kosmetyków. Duże wieczko słoika zdecydowanie ułatwi dostęp do kosmetyku. Takie pojemniki wyróżniają się dużą odpornością na pęknięcia. Pojemniki wykonane z plastiku ponadto charakteryzują się stosunkowo niedużą wagą. Na rynku można znaleźć różne odmiany tego rodzaju słoików, także takie, które pięknie wyeksponują kosmetyk. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać słoik do jego zawartości. W przypadku kremów bardzo wrażliwych na działanie promieni słonecznych można wybrać słoiki zrobione z ciemnego szkła. Lekkie, plastikowe słoiki doskonale się sprawdzą w przypadku np. balsamów czy kremów stosowanych codziennie, a także takich, które często transportujemy. 

Słoiki kosmetyczne – gdzie kupić? 

Szukając odpowiednich słoików na nasze kosmetyki najlepiej udać się do profesjonalnych firm zajmujących się ich wytwarzaniem. Dzięki temu możemy mieć pewność, że materiały wykorzystane do ich zrobienia będą z dobrego źródła i bardzo dobrej jakości. Co więcej takie słoiki muszą posiadać właściwe certyfikaty, które gwarantują, że substancje w nich zawarte nie będą wchodziły w reakcje chemiczne z kremami czy innymi kosmetykami. Warto również zwrócić uwagę, czy taka firma troszczy się o środowisko naturalne poprzez używanie materiałów podlegających recyclingowi. Jeśli chodzi o kosmetyki wykonywane w domu można kupić opakowania, które posłużą nam wielokrotnie, a po zużyciu kremu nie trzeba będzie go wyrzucać. Na rynku jest tak duży wybór różnych słoików, że z na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Słoiki dostępne są w wielu rozmiarach od takich wyjątkowo małych, używanych na próbki kremów, aż po duże, wykorzystywane do przechowywania kremów do ciała. Jeśli zależy nam na ładnym wyeksponowaniu kosmetyku znajdziemy także słoiki o wyjątkowych kształtach, które z na pewno przyciągną oko. Warto pamiętać, że tego typu opakowania doskonale sprawdzą się także w podróży, kiedy nie chcemy zabierać ze sobą całego opakowania, a jedynie porcję niezbędną na kilka dni.