O czym musisz pamiętać wybierając przedszkole?

5 lipca 2022 0 Comments

Najpierw posyła się dziecko do miejsca o nazwie żłobek, a następnie przedszkole. Predszkole w Gorzów Wielkopolski, Warszawie, Krakowie – to jedynie przykłady miejsc gdzie znajdziemy sprawdzone przedszkole lub żłobek. Lepiej wybrać przedszkole prywatne czy publiczne? Zapoznaj się z naszym artykułem żeby poznać odpowiedź na to pytanie.

Zalety przedszkoli niepublicznych – jakie są?

1. Ogromny wybór zajęć dodatkowych – przedszkola niepubliczne mają w ofercie mnóstwo zajęć dodatkowych dla dzieci. Są nimi na przykład robotyka, nauka gry na gitarze, basen, zajęcia sportowe, nauka języka angielskiego, taniec.

2. Mało liczne grupy – aktywności w placówce niepublicznej odbywają się w grupach liczących od 10 do 15 dzieci. Dzięki temu każde dziecko ma zapewnioną indywidualną opiekę.

3. Całoroczna dostępność – w placówkach niepublicznych nie ma tzw. wakacyjne przerwy.

4. Możliwość wyboru przedszkola z profilem – znajdziemy wiele przedszkoli niepublicznych profilowanych. Może to być przedszkole językowe, sportowe albo artystyczne;

5. Nowoczesne wyposażenie – takie przedszkola najczęściej gwarantują nowoczesne sale,które są wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;

6. Duża ilość atrakcji – takie placówki dają wiele możliwości. Oferują aktywności dobierane do zdolności i potrzeb każdego dziecka.

7. Profesjonalna kadra – prywatne placówki zapewniają psychologa, logopedy czy też pedagoga.

8. Bezpieczeństwo – wszystkie przedszkola prywatne posiadają własny monitoring, ponadto wstęp na teren placówki jest pod nadzorem.

Zalety przedszkoli publicznych

1. Podstawowym plusem przedszkoli publicznych jest fakt, że są one darmowe. Dziecko może przebywać aż 5 godzin za darmo , natomiast każda następna godzina to koszt złotówki. Ponadto w niektórych przedszkolach zajęcia dodatkowe są także bezpłatne, w innych trzeba za nie dopłacać.

2. W takich przedszkolach istnieje komitet rodzicielski. Składki na niego to koszt od kilku do kilkudziesięciu złotych. Plusem jest również fakt, że przedszkola publiczne podlegają pod gminę. Może ona kontrolować, czy w przedszkolu publicznym przestrzega się wszystkie odgórne prawa np. co do kadry pracowniczej.