Jakie zabiegi wykonuje się w ramach stomatologii estetycznej?

15 listopada 2021 0 Comments

Wiele pacjentów marzy o pięknym oraz zdrowym uśmiechu. Dlatego właśnie stomatologia estetyczna jest coraz częściej wybierana. Na terenie Garwolina, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Siedlca oraz Sokołowa Podlaskiego działają wysokiej jakości gabinety, które pozwolą zadbać o zęby spełniając marzenia. Jakie zabiegi można wykonać w ramach stomatologii estetycznej? Co dobrze jest na ich temat wiedzieć?

stomatolog przy pracy
Aby przystąpić do zabiegów stomatologii estetycznej należy wyleczyć wszystkie zęby.

Czym dokładnie jest stomatologia estetyczna?

Najważniejszym zadaniem stomatologii estetycznej jest poprawa wyglądu zębów. Specjaliści odpowiadają zarówno za diagnostykę, jak i i rozwiązanie problemu przy wyborze najlepszej metody. Dzięki stomatologii estetycznej można uzyskać zdrowy i pełny uśmiech niezależnie od kondycji naturalnego uzębienia. 

białe zęby
Dzięki stomatologii estetycznej możemy pozbyć się niechcianych defektów i cieszyć się wymarzonym uśmiechem.

Kto decyduje się na stomatologie estetyczną?

Stomatologia estetyczna jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią swojego uzębienia lub zmagają się z jego wadami. Rozwiązanie sprawdzi się też przy ubytkach i przebarwieniach uzębienia. Ze stomatologii estetycznej może skorzystać każdy, kto marzy o poprawie swojego uśmiechu.

czyszczenie zębów flosserem
Piękny uśmiech wymaga stałej pielęgnacji.

Rodzaje zabiegów stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna obejmuje mnóstwo rozmaitych zabiegów. 

  • Licówki – wykorzystywane są przy ubytkach, trwałych przebarwieniach oraz nierównym kształcie uzębienia.
  • Implanty – to tytanowe śruby, które montuje się w miejscu braku zęba oraz pozwalają na założenie nowej korony aby zastąpić ubytek.
  • Leczenie kanałowe – nazywane także endodoncją. Umożliwia wyleczenie stanu zapalnego.
  • Odbudowy kosmetyczne – umożliwiają pozbycie się ubytków zębów.
  • Wybielanie zębów – zabieg pozwala na pozbycie się przebarwień oraz odzyskanie pięknego, białego koloru.

Stomatologia estetyczna – zalety

Do podstawowych zalet stomatologii estetycznej można zaliczyć zniwelowanie kompleksów odnośnie uśmiechu. Osoby po zabiegu odczuwają dyskomfortu podczas uśmiechania się, gdyż zęby są białe, równe i estetyczne. Wśród dostępnych zabiegów każdy znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. 

wybielanie zębów
W klinikach stomatologii estetycznej największą popularnością cieszą się zabiegi wybielania zębów.

Po czym poznać dobry gabinet?

Przy wyborze odpowiedniego gabinetu powinno się zwrócić uwagę na parę głównych parametrów. Dużą popularnością cieszy się klinika Dental House – stomatologia estetyczna w Łukowie. Wyróżnia się ona między innymi profesjonalnym kontaktem z pacjentem, specjalistami z pasją oraz najnowszej generacji sprzętem. Kolejną mocną stroną będzie też obszerna oferta różnych zabiegów. Wieloletnie doświadczenie oraz wielu usatysfakcjonowanych klientów tylko potwierdzają, że wybór Dental House będzie słuszny.