Jakie są metody na wybielenie zębów?

11 lipca 2022 0 Comments

W związku z estetyką zazwyczaj decydujemy się aby wybielić zęby co ułatwia nam stomatologia estetyczna w Garwolin. Istnieje kilka technik wybielanie zębów. Niemniej warto pamiętać że nie u każdego naturalny kolor kości pozwoli nam osiągnąć wymarzony rezultat.

Zabiegi, które pozwalają na uzyskanie białych zębów to:

usunięcie kamienia nazębnego – nie jest to stricte metoda wybielania, to poprawia ona wygląd zębów. Usuwanie kamienia polega na wielu zabiegach to znaczy skaling, piaskowanie oraz lakierowanie zębów.
nakładkowe wybielanie zębów – polega na nałożeniu na uzębienie specjalnych nakładek z żelem wybielającym. Należy je nosić przez kilka tygodni po kilka godzin dziennie.
wybielanie za pomocą lampy – jest to bardzo szybki oraz drogi sposób na białe zęby. Taki zabieg nie tylko jest bezbolesny, ale trwa także nieco ponad godzinę a efekty widoczne są od zaraz.
technika walking bleaching – ta technika polega na powolnym wybielaniu wnętrza zębów, czerpie ona nadboran sodu i pozwala na pozbycie się przebarwień martwych zębów.
wybielanie termokatalityczne – jest to zabieg wzmożonego wybielania martwych zębów z użyciem ciepła.

Jak wybielić zęby – domowe sposoby

Substancje, które są wykorzystywanie do wybielanie zębów to nadtlenek mocznika, nadtlenek wodoru a także nadboran sodu. Zwykle nie znajdziemy ich w produktach drogeryjnych.Należy również stwierdzić że takimi preparatami nie osiągniemy tego co w gabinecie dentstycnym. Niemniej produkty, których można użyć by w domu wybielić, to:
pasty wybielające,
płyny do płukania jamy ustnej,
wybielające nici dentystyczne,
paski wybielające.

Nie tylko gotowe produkty działają, istnieją też stricte domowe metody aby wybielić zęby. Polegają na szczotkowaniu zębów sodą oczyszczoną, kurkumą czy węglem aktywnym. Należy pamiętać aby praktykować te metody przez kilkanaście tygodni, aby efekt był widoczny. Ponadto wybielająco na zęby wpływa też stosowanie właściwych szczoteczek.