Jak usunąć zbędne owłosienie?

15 maja 2022 0 Comments

Włosy na ludzkim ciele mają ważne zadanie – ochronę przed zimnem. Aczkolwiek w dzisiejszych czasach nie są one nam niezbędne, z tego powodu dużo osób decyduje się na ich usunięcie. Faktem jest, że usuwanie owłosienia jest jednym z najczęstszych zabiegów kosmetycznych robionych zarówno w domu, jak i u kosmetycznki. Jak wiadomo już setki lat temu znane były ludzkości przeróżne sposoby pozbywania się włosków z ciała. Korzystały z nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W dzisiejszych czasach popularne jest przekonanie, że pachy i nogi kobiety, która o siebie dba powinny być nieskazitelnie gładkie. Współczesne kobiety mogą stosować wiele metod usuwania włosków zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych. Które sposoby są najlepsze? Czy z oferty gabinetu kosmetycznego?

Jaką metodę wybrać?

Wybór metody usuwania włosków zależy jedynie od osobistych preferencji. Każda z metod zarówno ta wykonywana w salonie kosmetycznym, jak i w domu posiada pewne minusy i zalety. Niewątpliwie przed przystąpieniem do zabiegu trzeba zastanowić się nad występującymi alergiami, czy problemami skórnymi. Kiedy mamy najmniejsze wątpliwości, warto zasięgnąć rady profesjonalnej kosmetyczki. Usuwanie owłosienia w Toruniu można spotkać szeroką ofertę salonów kosmetycznych, gdzie każdy niewątpliwie wybierze najlepszą metodę dla siebie.

Usuwanie zbędnego owłosienia – domowe metody

Jest pare metod na pozbycie się niechcianych włosków w zaciszu domowym, do najważniejszych z nich możemy zaliczyć:

Golenie maszynką

jest to chyba najpowszechniejsza metoda, nie wymagająca użycia profesjonalnego sprzętu. Wystarczy maszynka i żel do golenia. Jest to też stosunkowo szybki sposób, ale należy pamiętać, że może powodować podrażnienia, poza tym trzeba stosować go co 2 – 3 dni.

Kremy do depilacji

metoda ta wymaga użycia odpowiedniego kremu dostępnego niemal w każdej drogerii. Jest ona stosunkowo łatwa, ale może powodować alergie i podrażnienia skóry. Sposób ten nie należy do tanich – koszt jednej tubki kremu to ok. 30 zł.

Depilator elektryczny

jest to metoda, która daje długofalowe efekty, jednakże jest bardzo bolesna. Maszynka działa w prosty sposób – małe pęsety łapią włoski i je po prostu usuwają. Aby metoda ta była skuteczna włoski muszą być odpowiednio długie, inaczej będą nieuchwytne. 

Jak usunąć owłosienie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym?

Gabinety kosmetyczne w Toruniu w swojej ofercie posiadają wiele metod usuwania zbędnego owłosienia, są to np.:

Wosk

na skórę nakładany jest płynny wosk, który po wyschnięciu zrywany jest szybkim ruchem. Metoda ta z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest bardzo skuteczna. Jej skutki się nawet pare tygodni. Trzeba pamiętać, że do zabiegu włoski muszą być stosunkowo długie. 

Pasta cukrowa

metoda trochę podobna to usuwania woskiem, ale nieco droższa. Pasta składająca się z cukru, ziół i soku z cytryny nakładana jest na skórę, a po wyschnięciu usuwana sprawnym ruchem. Metoda ta jest mniej bolesna niż przy wosku, a także włoski mogą być krótsze. 

Depilacja laserowa

jest to jedyna metoda, która usuwa owłosienie na stałe. Włosy naświetlane są specjalnym laserem, który niszczy cebulkę włosa. Jest to delikatny sposób, który można stosować nawet w miejscach intymnych. Aby metoda ta była skuteczna trzeba wykonać ten zabieg kilka razy. Warto wziąć pod uwagę, że nie każdy laser poradzi sobie z każdym kolorem włosa.